Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • varixy?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  som už v 39.týždni, mám vraj krčovú žilu pri vchode do pošvy, hemoroidy a strašne zväčšene vlastne všetko. Nemám bolesti, ani svrbenie ani mykozu. Len je všetko strašne veľké. Je mi neprijemné každé vyšetrenie. Chcem sa opýtať, či ste sa s niečím takým stretol a či sa to po pôrode vráti aspoň čiastočne do normálu.

Podobné otázky

 • Varixy

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  som v 21.týždni tehotenstva, ktoré je moje tretie tehotenstvo. Prednedávnom sa mi objavili varixy na vulve. Predpokladám, že v spojení s tými varixami som začala cítiť taký nepríjemný pocit, bolesť, tlaky úplne dole na bruchu až vulve. Tieto pocity prichádzajú, keď stojím troška dlhšie alebo viac chodím. Akonáhle si ľahnem - po čase pominú. Lekár mi predpísal Detralex - každé ráno 2 tabletky a magneB6 2 tablekty denne.(Pri druhom tehotenstve sa mi objavil pruh/hernia - dole úplne na spodku brucha až zač. vulvy - ten mi po pôrode zmizol, teraz cítim len nepríjemné tlaky v tej oblasti). Chcela by som sa spýtať, či tie nepríjemné bolesti v podobe tlaku na vulve spôsobujú tie varixy? Či sa to môže ešte s pokročilým tehotenstvom zhoršovať...či sa dá proti tomu niečo robiť.....či to môže mať negatívny vplyv na pôrod.....a či po pôrode varixy zmiznú.
  Za odpoveď Vám vopred veľmi pekne ďakujem.