• streptokokus v moči

    Dobrý den, chcem sa opýtať, že ked som dobrala na streptokokus agalactiae v moči hodnota 10/7 antibiotika, zinat 250, odporučili ste mi aj dlhodobé krytie na noc, ked som to mojej doktorke naznačila, či by nebolo vhodné aj to, zrušila ma, že nie a že mi nič nedá, až pred pôrodom.Som 15+1tt.
    1. Môže nastať neaký problém?
    2. Berie mi stredný prúd moču, nie cievkovaný, čo je správne?
    3.Ked budem mat opäť streptococa v moči, musím brať ďalšie antibiotiká, alebo je iný postup.
    Ďakujem pekne za Váš čas.

    Dobrý deň,
    ak to nebola cievkovaná moč, može ísť naozaj o zavlečenie z pošvy, čo je však jedno, lebo aj tak musíte dostať pred porodom antibiotiká.
    Pri prítomnosti baktérii v moči, je vhodné buď nočné krytie, alebo kontrolované odbery moči v gravidite, kvoli tomu, že baktérie sa možu časom vrátiť.