• protilátky

    Prosíím veľmi pekne o pomoc, lebo uz 3. den nemozem spavat...Chcela by som vediet, v krvi mi zistili akesi protilátky : enz. P1,P2,P3 pozit P1,P2,P3, bola som odoslana na hematologicke vysetrenie, co su to za protilátky, čo sposobuju, ake je liecba...? Moze mat vplyv na tie protilatky, aj to ze od zaciatku tehu beriem Fraxiparine0,3...som sledovana hematologom pre dg: hyperfibrinogémia, aktivacia vo vnutornom systeme hemostazy, mutácia MTHFR,heterozygotna forma, som stav po Ab v 11.tyzdni gravidity v roku 2008, momentálne som v 16. tyzdni grav.

    Dobrý deň,
    protilátky proti krvinkám sú protilátky v krvi matky, ktoré možu reagovať na krvinky plodu (a nemusia) je ich veľké množstvo druhov a pre každé platí iné doporučenie, je potrebné dokladné vyšetrenie a sledovanie podľa toho, či sú pre plod nebezpečné alebo nie.
    S Fraxiparine to nesúvisí, súvisí to s Vašou krvnou skupinou.