• občasný nakrvavelý výtok

    Dobrý deň. Som v 13. týždni tehotestva a rada by som vás požiadala o váš názor. Môj problém začal zhruba pred týždňom, čiže v 12. týždni. Najprv som po celom dni na malej vložke zbadala hnedé zašpinenie, ale kedže toho nebolo veľa, nerobila som si s tým nejak zvlášť starosti. O 3 dni neskôr som však šla na toaletu a doslova zo mňa vyletelo toho veľa... Bolo to tmavo hnedé, konzistenciou ako krv. Pri utieraní tam boli aj nejake kúsky tmavého hlienu... Zľakla som sa a išla som na pohotovosť, kde ma gynekológ vyšetril, spravil mi sono, povedal, ze je tam všetko v poriadku a plod je živý. Nezabudol mi však vytknúť, že som vôbec prišla a že či si myslím, že mi tam nejako pomôžu... Hneď potom som navštívila svojho gynekológa, predpisal mi Duphaston 3x1 a pichol mi nejake 2 injekcie na zastavenie krvácania. Nechal ma aj doma na PN. Takže chcem sa len spýtať, či takéto tmavo hnedé zakrvácanie je bežné...? Niekedy sa celý deň nič neobjaví a niekedy (ako napríklad dnes ráno) je toho hnedého zakrvácania tak za 2 lyžice... ďakujem veľmi pekne za vašu odpoveď.
    Jana

    Dobrý deň,
    ak sa má plod potratiť, tak ani Duphaston ani protikrvácivé injekcie nepomožu, ani PN. Nič sa nedá robiť, ak je plod zdraví, udrží sa, ak je chorý (geneticky) tak sa potratí. Stačí počkať.