• RH negativna matka

    Dobry den,
    som v 20 tyzdni tehotenstva, som RH negativna a manzel je pozitiv. Mame 1 dieta RH negativ , nepodali mi injekciu po porode, to viem ,ze by nebol problem , ale pred 10 rokmi som bola na umelom preruseni, aku mal otec dietata krv neviem , bola som znasilnena a vtedy mi nepichli injekciu, ak by toto dieta co cakam bolo rh pozitiv mozu sa mi tvorit protitlaky ? a ublizit dietatu ? este mi nerobili test na protilatky, som objednana na odber 3.1.2011 nebude to neskoro ? Velmi sa bojim , aby bolo vsetko v poriadku ... Dakujem za vasu odpoved

    Dobrý deň,
    ak sa potrat robil do 8. týždňa, ta je pravdepodobnosť tvorby Rh protilátok minimálna až zanedbateľná. Ak bol plod starší, riziko je síce reálne, ale stále nízke. Odber protilátok stačí na konci prvého trimestra, už ste ho mala mať urobený.