• nízko nasadajúca placenta

    Dobrý deň pán doktor,
    v 19tg som bola na USG vyšetrenie a tam mi zistili o placente toto: zadná stena, typ 0, dolný pól placenty vzdialený od VB 1,41 cm, v závere: nízko nasadajúca placenta. Lekar mi povedal, ze nemam sportovat a mam sa setrit, na PN nemusim vraj ist, ze nie som jedina a vraj rastom maternice sa by sa mi mala placenta zdvihnut hore... Mozete mi poradit coho sa mam vyvarovat a ci je to nejako neohrozuje babatko pripadne ci hrozi predcasny porod? V ktorom tyzdni by som mohla ocakavat najskor zlepsenie tohto stavu? Toho casu som v 20tg a nemam ziadny problem, citim sa dobre.
    Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    nič sa nedeje, v 19. týždni je často placenta nižšie, lebo zaberá vačšiu časť steny maternice. Nemusíte sa stresovať, stav sa postupne upraví.