Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,213 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • 3.tyzden

  , Autor: barbara088

  dobry den.chcela som sa vas opytat gynekolog mi potvrdil tehotenstvo.som v 3 tretom tyzdni,lekar mi povedal,ze male ma cca3mm,no vraj ma mat uz 6mm.a o tyzden mam prist na kontrolne sono.je vsetko v poriadku,

Podobné otázky

 • 33.týžden tehotenstva

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, moja otázka sa týka nášho maličkého, sme už v 33. týždni a naposledy som bola v poradni v utorok, kde mi pan dr. povedal, ze mám dozretú (presnejšie vravel prezretú) placentu a málo plodovej vody. Potom mi robil ešte nejaké merania, kontroloval prietoky a nakoniec povedal, že bábatko je v poriadku, dostatočne veľké, tak som si nerobila starosti. Ale na internete som našla nejaké články ohľadom dozretej placenty a tu je vraj riziko predčasného pôrodu. Čo to teda znamená? Tiež ma zarazila váha babatka, v papieroch som mala napísané 1570g, pričom v tomto týždni sa váha pohybuje okolo 1900g, čo bolo na internete. Mohli by ste mi prosím Vás napísať Váš názor na tieto skutočnosti? Ďakujem pekne za odpoveď, s pozdravom Alena

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  musel by som vidieť presné údaje z ultrazvuku, či je plod symetrický, koľko naozaj je tej plodovej vody a hodnoty prietokov. Takto sa k tomu nedá vyjadriť.
  Čo sa týka hmotnosti, 1570 na 33. týždeň je na dolnej hranici normy.

 • prosiiim

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor,
  chcela by som Vás poprosiť o vysvetlenie niektorých pojmov. PM som mala 8.3.2010. Podľa všetkého by som mala byť v 5.tt. Včera som bola u lekára na potvrdenie tehotnosti a ostala som trošku zaskočená.Keď mi robil USG, povedal, že tehotnosť tam síce je, ale, že je to maximálne 3. týždeň. Ja viem, že to môže byť 3 týždeň od oplodnenia, ale proste mi to nejako nesedí. Vysvetlil mi, že to može byť spôsobené rôznymi faktormi. A aj tým, že cyklus mám 30-32 dní a menštruácia mi trvá 8 dní.Mohli by ste mi prosím poradiť ako to vlastne je? Nález dr.:
  Specula MOP Ib
  vag. hrdlo neskrátené uzavreté, uterus presiaklý niečo zväčšený
  Douglas bpn
  adnexa bilat. bpn
  USG. INtaruterine ostrý ring preimer 0,42
  cavita symetrická
  DOuglas bez výpotku, ovária vľavo corpus priemer 1,82
  Poprosím Vás o vysvetlenie.....Je to tak, že je to 3.týždeň od oplodnenia alebo inak? Môže byť, že sa to nevyvíja tak ako by sa malo? Čo to vlastne znamená?
  Prosím poraďte, lebo na kontrolu mám ísť až o 2 týždne a neviem si to zrovnať a čakať taký čas je strašne dlho.

  Pekný zvyšok dňa....

  Jana