Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,213 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • prosiiim

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor,
  chcela by som Vás poprosiť o vysvetlenie niektorých pojmov. PM som mala 8.3.2010. Podľa všetkého by som mala byť v 5.tt. Včera som bola u lekára na potvrdenie tehotnosti a ostala som trošku zaskočená.Keď mi robil USG, povedal, že tehotnosť tam síce je, ale, že je to maximálne 3. týždeň. Ja viem, že to môže byť 3 týždeň od oplodnenia, ale proste mi to nejako nesedí. Vysvetlil mi, že to može byť spôsobené rôznymi faktormi. A aj tým, že cyklus mám 30-32 dní a menštruácia mi trvá 8 dní.Mohli by ste mi prosím poradiť ako to vlastne je? Nález dr.:
  Specula MOP Ib
  vag. hrdlo neskrátené uzavreté, uterus presiaklý niečo zväčšený
  Douglas bpn
  adnexa bilat. bpn
  USG. INtaruterine ostrý ring preimer 0,42
  cavita symetrická
  DOuglas bez výpotku, ovária vľavo corpus priemer 1,82
  Poprosím Vás o vysvetlenie.....Je to tak, že je to 3.týždeň od oplodnenia alebo inak? Môže byť, že sa to nevyvíja tak ako by sa malo? Čo to vlastne znamená?
  Prosím poraďte, lebo na kontrolu mám ísť až o 2 týždne a neviem si to zrovnať a čakať taký čas je strašne dlho.

  Pekný zvyšok dňa....

  Jana

Podobné otázky

 • dvojičky alebo syndrom zániku jedneho z dvojčat čo to je ? prosííím

  , Autor: Registrovaný používateľ

  prosííím o odpoved čím prv už som naozaj neštastná a možno sa nakoniec nič také nedeje DAKUJEM DOPREDU a ešte doplnujuca otázka stačia prve odbery krv atd.. až v 13 / 14 tt ? neni to neskoro ??
  !!!! Dobrý den poprosím o radu čakéme bábetko ale ked som bola v poradni ostala som v ridnom šoku podla termínu poslednej menštrúácie ktorá bola 12,1 2009 by som mala byt začiatkom 9 týždna na sone bolo bábetko ktoré zodpovedalo 6+4 s toleranciov +- 10 dní . Môj p. doktor našiel na vaječníku cistu cca 6 cm a je na tej istej starne ako bábetko aj to ešte chápem môže sa stat aj ked v oktobry 2008 bolo všetko ok lenže ked mi povedal že asi budu dve poriadne ma to zaskočilo hlavne preto že druhý vačok či ako mi to vysvetliloval nemalo odozvi srdiečka a bolo to prekrité čiastočne vraj bábetkom pred tým že ide asi o sindrom zániku dvojčata prosím čo to presne znamená ak odumre nedovivíja sa zanikne , alebo nehrozí hlavne bábu druhému nič prsím o radu sme v koncoch mohlo ist aj o daky omyl na sone krv mi vezmú až o mesiac na dalšej kontrole . potiaže zatila nemám len klasické neolnosti a citlivé prsníky . DAKUJEM ZA RADU DOPREDU zatila máme doporučený klud a bez pohlavného stiku

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  syndró miznúceho dvojčaťa je veľmi moderný prejav múdrosti nás doktorov. Na ultrazvuku sa zdá akoby vedľa plodu bol ešte jeden váčok a tak povieme, že aha boli to dvojčatká a jedno však neprežilo.
  Oveľa častejšie však ide o prosté zakrvácanie, ktoré može vyzerať akoby tam bol váčok. Nič to pre Vás neznamená, zrejme ste otehotnela neskor, a musíte počkať ako to dopadne.
  Zákaz sexu je samozrejme šikana zo strany lekára, nikto nedokázal, že by sex sposoboval potrat :).