• dvojičky alebo syndrom zániku jedneho z dvojčat čo to je ? prosííím

    prosííím o odpoved čím prv už som naozaj neštastná a možno sa nakoniec nič také nedeje DAKUJEM DOPREDU a ešte doplnujuca otázka stačia prve odbery krv atd.. až v 13 / 14 tt ? neni to neskoro ??
    !!!! Dobrý den poprosím o radu čakéme bábetko ale ked som bola v poradni ostala som v ridnom šoku podla termínu poslednej menštrúácie ktorá bola 12,1 2009 by som mala byt začiatkom 9 týždna na sone bolo bábetko ktoré zodpovedalo 6+4 s toleranciov +- 10 dní . Môj p. doktor našiel na vaječníku cistu cca 6 cm a je na tej istej starne ako bábetko aj to ešte chápem môže sa stat aj ked v oktobry 2008 bolo všetko ok lenže ked mi povedal že asi budu dve poriadne ma to zaskočilo hlavne preto že druhý vačok či ako mi to vysvetliloval nemalo odozvi srdiečka a bolo to prekrité čiastočne vraj bábetkom pred tým že ide asi o sindrom zániku dvojčata prosím čo to presne znamená ak odumre nedovivíja sa zanikne , alebo nehrozí hlavne bábu druhému nič prsím o radu sme v koncoch mohlo ist aj o daky omyl na sone krv mi vezmú až o mesiac na dalšej kontrole . potiaže zatila nemám len klasické neolnosti a citlivé prsníky . DAKUJEM ZA RADU DOPREDU zatila máme doporučený klud a bez pohlavného stiku

    Dobrý deň,
    syndró miznúceho dvojčaťa je veľmi moderný prejav múdrosti nás doktorov. Na ultrazvuku sa zdá akoby vedľa plodu bol ešte jeden váčok a tak povieme, že aha boli to dvojčatká a jedno však neprežilo.
    Oveľa častejšie však ide o prosté zakrvácanie, ktoré može vyzerať akoby tam bol váčok. Nič to pre Vás neznamená, zrejme ste otehotnela neskor, a musíte počkať ako to dopadne.
    Zákaz sexu je samozrejme šikana zo strany lekára, nikto nedokázal, že by sex sposoboval potrat :).