Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,200 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • návšteva sauny počas kojenia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň mám doma 2 mesačnú dcérenku, ktorú plno kojím. Na začiatku som mala popraskané bradavky a veľa mliečka, ktoré som z nevedomosti neodstriekala a potom som mala trošku problém, ale potom som ho odstriekala a kojenie prebieha v poriadku. Teda až na to, že na pravom prsníku mám okolo bradavky začervenanú suchú kožu, ktorá je na dotyk trochu boľavá. Používam fialovú vodičku (gencianová violet) a Cicaderma mastičku. Chcem sa spýtať, ako môžem predísť tej začervenanej kože (silikonová násadka na bradavku malej nevyhovuje) a ešte sa chcem spýtať, či môžem navštíviť saunu, aby to nemalo žiadny vplyv na tvorbu mliečka. Za odpovede Vám vopred ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  sauna nemá vplyv na mlieko, a skúste masť Calcium pantotenicum. Chyba može byť aj technike kojenia, vhodná je konzultácia laktačnej poradkyne.