• návšteva sauny počas kojenia

    Dobrý deň mám doma 2 mesačnú dcérenku, ktorú plno kojím. Na začiatku som mala popraskané bradavky a veľa mliečka, ktoré som z nevedomosti neodstriekala a potom som mala trošku problém, ale potom som ho odstriekala a kojenie prebieha v poriadku. Teda až na to, že na pravom prsníku mám okolo bradavky začervenanú suchú kožu, ktorá je na dotyk trochu boľavá. Používam fialovú vodičku (gencianová violet) a Cicaderma mastičku. Chcem sa spýtať, ako môžem predísť tej začervenanej kože (silikonová násadka na bradavku malej nevyhovuje) a ešte sa chcem spýtať, či môžem navštíviť saunu, aby to nemalo žiadny vplyv na tvorbu mliečka. Za odpovede Vám vopred ďakujem

    Dobrý deň,
    sauna nemá vplyv na mlieko, a skúste masť Calcium pantotenicum. Chyba može byť aj technike kojenia, vhodná je konzultácia laktačnej poradkyne.