Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,164 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • sex

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobrý deň, pán doktor raz som čítala, že aj keď je žena tehotná by si mala dávať pozor aby neotehotnela, neviem či je to hlúposť alebo sa také prípady stávajú? treba si dávať pozor ak som tehotná pri sexe??
  a ešte podotázka, do kedy by som mohla mať sex ak som v 22 týž. tehotenstva,, tehotenstvo prebieha zatial v bez problemov,,, v ktorom mesiaci by som už radšej nemala mať sex? dakujem

Podobné otázky

 • Tehotenska embolia

  , Autor: Maria1009

  Dobry vecer,pan profesor. Som v 34 tyzdni. A mam taky intimny problem. Pri sexe s partnerom sa mi casto dostane do posvy vzduch. Neviem,ci je to sposobene uvolnenejsimi svalmi....potom ten vzduch vyjde aj von ale trapi ma jedna vec. Niekde som citala,ze v tehotnosti moze byt vzduch v posve nebezpecny a vyvolat smrtelnu emboliu. Mam sa obavat alebo to so sexom nesuvisi. Dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  vzduchová embólia hrozí predovšetkým na začiatku tehotností a to iba v prípade, ak sa do pošvy dostane väčšie množstvo vzduchu (fúkanie do pošvy). Vtedy sa cez krčok dostane vzduch do maternice a okolo zárodku do ciev. Vo vyššom štádiu tehotnosti je už maternica vyplnená plodom a placentou, toto riziko je menšie. Okrem toho pri bežnom pohlavnom styku sa do pošvy dostáva malé množstvo vzduchu a riziko vzduchovej embólie je minimálne.

 • Sex v33tt

  , Autor: Seky4

  Dobrý deň, chcem sa spýtať môže nejako poškodiť sex v tomto období, bruško mi trochu zišlo nižšie a aj občas bolesti chrbta, dr mi pred mesiacom povedal že nie je problém, len už je to mesiac či sa náhodou niečo nemohlo zmeniť. Ďakujem za odpoveď

 • Nizko uložená placenta

  , Autor: Stewka

  Dobrý večer prajem. Zabudla som sa svojho lekára spýtať či môžem letieť, či to nemôže nejak ublížiť. Som v 20tt včera pri kontrole mi povedal že mám nižšie uloženú placentu. V správe mám napísané: placenta: zadná stena, vzdialená 2,0 cm od vnútornej bránky. Telesné šetrenie, abstinencia sexu.
  O dovolenke som pana doktora informovala ale to že budem letieť som zabudla povedať. Myslíte si že to môže nejak negatívne ovplyvniť placentu?
  Ďakujem
  Štewka

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  v 20. týždni je úplne normálne, že je okraj placenty v dolnom segmente a 2 cm je normálna vzdialenosť. Ja osobne by som absolútne žiadne obmedzenia neodporúčal, ste zdravá tehotná. Do termínu sa placenta vytiahne.

 • Spinenie

  , Autor: Kika109

  Dobry den, som 19+0tt, dnes po pouziti wc som mala na toaletnom papieri hnedu krv.. odvtedy nic.. chcela som ist ma pohotovost ale odvtedy sa to neobjavilo.. Mam dovod na obavy? Co to mohlo sposobit? Sex sme nemali.. dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  na to sa nedá odpovedať, čo to spôsobilo, mohla ste zakrvácať z cievky na krčku. Ak sa to nezopakovalo nie je potrebné vyšetrenie, stačí kontrola v poradni podľa objednania.

 • železo a euthyrox - súvisiace linky na železo a lesbicizmus :-)

  , Autor: lenkah

  Dobrý deň,
  link na hodnotu hemoglobínu:
  http://vnimavetehotenstvo.sk/nedostatok-zeleza-v-tehotenstve-je-prirodzeny/#more
  http://nordicpharma.kontura.cz/tiskove_materialy/captafer_tehotne_A5_SK.pdf
  http://najmama.aktuality.sk/clanok/226238/anemia-v-tehotenstve-ohrozuje-dieta/

  Z uvedeného sa domnievam, že podávanie železa neuškodí, ale pri hodnote 109 to podľa mňa nie je nutné, možno mi to dali preventívne, lebo vedia, že pôrodom sa situácia zhoršuje, tak aby predišli komplikáciám.

  link na euthyrox a lesbicizmus:
  http://koktail.pravda.sk/lieky-na-stitnu-zlazu-zdroj-homosexuality-fkp-/sk_kzdravie.asp?c=A041207_090058_sk_kzdravie_p11

  Netvrdím, že to je pravda, ale našla som to a zhodou okolností v novinách, čo sa volajú pravda :-)
  Ďakujem
  Lenka

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  uvedené laické informácie samozrejme nie sú relevantné a nijako by nemali ovplyvňovať užívanie predpísanej liečby, je to strašná chyba internetu, že obsahuje necenzurované informácie a vlastne každý laik a prípadne i psychopat može napísať na internet stránky, ktoré vzbudia v niektorých ľuďoch doveru. Hodnota 109 je už pod hranicou anémie ale je samozrejme vecou Vášho prístupu či budete niečo užívať alebo nie. Štúdiu z Pravdy som nenašiel, vyhľadal som si články spomínaného autora (prof. Ellis) a zistil som, že podľa jeho prác homosexuálni muži majú menej často krvnú skupinu A a homosexuálne ženy majú viac často krvnú skupinu A a nemajú žiadny rozdiel vo farbe vlasov a očí. A že ženy, ktoré pravideľne navštevujú kostol majú rovnakú šancu mať syna homosexuála a dcéru lesbičku ako ženy ktoré do kostola nechodia. O účinku tyroxínu žiadnu štúdiu nepublikoval, to si zrejme páni z pravdy neoverili a prebrali to z nejakého pofidérneho časopisu. A už sa nájde niekto, kto bude mať radšej dieťa kreténa, len aby nemal lesbičku.