Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,175 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • zvyseny cukor

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den ja sa chem spytat na zvyseny cukor v krvi , ktori sa objavuje uz ku koncu tehotenstva .V 28tt som mala test na tehotensku cukrovku negativny.V 35 tt som v moci mala zvyseny cukor,V 36tt bol moc negativny ,cukor sa neobjavil a v 37tt bol v moci opat zvyseny cukor.Hodnoty cukru sa mi pohybuju do 8.Chem sa spytat ci to moze nejako ublizit mojmu babetku , a preco mi takto skace hodnota cukru.A ci sa mi to po porode upravi,alebo mi hrozi cukrovka .

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  cukor v moči v tehotnosti neznamená, že máte zároveň zvýšený cukor v krvi. V tehotnosti je zvýšený prietok krvi obličkou, viac sa vylučuje cukru do moči a tento sa nestačí vychytávať spať, tak ostáva v moči, ale neznamená to nič, ani cukrovku ani žiadnu hrozbu.

Podobné otázky

 • zmenená laktácia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Prajem dobrý deň, chcem sa opýtať na zmenu laktácie. Dcérka mi ide mať 3 mesiac a ja som začala pociťovať určité zmeny v tvorbe mlieka. Prsia sa mi prestali nalievať, začala som mať závraty, zvýšený cukor, bolesť hlavy. Dostala som mastitídu, kt. som zvládla bez liekov.Spozorovala som zmenšenie pŕs a zníženú tvorbu mlieka. Dcérku som musela začať dokrmovať. Čo sa udialo ? Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  mastitídu by ste určite nezvládla bez antibiotík, zrejme ste mala iba retenciu mlieka.
  Ostatné príznaky s tvorbou mlieka nesúvisa, v 3 mesiaci často dochádza laktačná kríza, nutná je trpezlivosť a starostilivé prikladanie.

 • zvyseny cukor

  , Autor: filipko23

  Dobry den pan dr na glukozovom teste mi bolo zistene pri druhej vzorke gluk-7.9 mol/l a pri prvej 4.0 mol/l moja gynekologycka ma poslala k diabetologicke.Co mi hrozi?ake su z toho problemy v tehotenstve?dakujem pekne za odpoved.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  predpokladám, že to bolo po 2. hodine po záťaži, vtedy je norma 7.2, takže máte ľahko zvýšenú hladinu cukru po záťaži. Pre Vás to znamená dodržiavanie diéty, nejesť sladké, nepiť sladené nápoje. Výhodná je aj primeraná záťaž.
  Najvačším rizikom je nadmerný rast plodu.