• otazocka

    Dobry den pan doktor.Chcela by som sa Vas opytat,som v 23.tyzdni,uz 3 tyzdne sa trapim s chorobou a sice,prvy tyzden som bola "len"poriadne prechladena,druhy tyzden mi to ale preslo na priedusky,(teplota nanajvys 38C) ale paracetamolom mi klesla,ako aj vypotenim saTrapila som sa s hroznym dusivym suchym kaslom,az som dostala svalovku na brucho a chrbat,teraz konecne po tomto hroznom tyzdni zacivam vykasliavat aj hlieny z priedusiek,kaslem este vzdy,ale to uz je myslim v ramci normy....no a to vsetko zacina tymto tretim tyzdnom,kedy zacinam pocitovat bolesti v lavej licnej casti,pri nose,smerom k oku.Neviem,ci sa jedna o zapal prinosnych dutin...,ale antibiotika mi ani moj doktor,ani gynekolog nechceli predpisat.Dostala som len Stodal sirup,aj ten mi mozno zabral az ked som spotrebovala celu flasku....Tak sa pytam,ci po tomto hororovom prechladnuti,ktore som si odtrpela s domacou liecbou, je s babatkom vsetko v poriadku,co sa tyka bakterii,nemohli mu ublizit???Babatko pohyby citim vzdy.A existuju nejake sirokospektralne antibiotika,ktore by som mohla v pohode brat??? Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    uvedené infekcie plod nepoškodzujú ani domáca liečba. Všetky penicilínové a cefalosporínové i makrolidové antibiotiká sú v tehotnosti bezpečné.