Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,154 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Anopyrin v tehotenstve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Som v 8.tt tehotenstva a hematologička mi po 2 testoch diagnostikovala pozitivitu antifosfolipidových protilátok - anti-B2-GPI IgM a hraničnú pozitivitu a-fosfatidyl-etanolamínových protilátok. Ako liečbu mi predpísala heparínové injekcie Clexane 4000 a Anopyrin 1 tabletku denne. Zatiaľ som sa neradila s mojou gynekologičkou, ale čítala som leták k Anopyrinu a zistila som, že v tehotenstve sa neodporúča. Myslíte si, že stačie tie injekcie? Mám už 1 zdravú 13-mesačnú dcéru, v 1.tehotenstve som mala miernu trombocytopéniu, terajšiu diagnózu mi doktorka zistila len náhodou popri iných vyšetreniach. V minulosti som nemala žiadne potraty, problémy s otehotnením ani trombózu. Prosím Vás o názor na užívanie Anopyrinu v tehotenstve, lebo predbežne som rozhodnutá to odmietnuť na vlastné riziko (nechcem riskovať poškodenie plodu).

Podobné otázky

 • Anopyrin v tehotenstve

  , Autor: Alis123

  Dobry deň,
  V predchádzajúcom tehotenstve som prekonala ťažkú preeklampsiu v 28tt, kde moje dieťatko zomrelo.
  Lekár mi avizoval užívanie anopyrinu v ďalšom tehotenstve ako prevenciu preeklampsie. Teraz som zistila že som tehotná, anopyrin mám doma z predchádzajúceho tehotenstva ktoré skončilo potratom. Môžem si nasadiť anopyrin hneď ? (Som cca v 5tt). Prvú kontrolu mám u svojho lekára až v 8tt.
  Taktiež sa chcem opýtať či stačí dávka 100mg alebo je lepšie užívať 150mg.
  Ďakujem