Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,154 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Je postup správny?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor,v prvom rade sa Vám chcem poďakovať za Vaše odpovede,už som Vám písala snáď milión krát ,ale predsa sa stále niečo nájde.

  Ale k veci,problém je v tom,že považujem prístup môjho gynekológa za ľahostajný.Momentálne som podľa toho,čo mi naposledy napísal do teh.knižky v 33 týždni,hoci dátum pôrodu mám stanovený na 28.februára.Lekár vôbec nepozerá,kde mi píše dátumy.Ďalšia vec je,že mám nízky tlak (115/50),stále bolesti brucha,tvrdnutie je stále,poslíčkovia už mesiac.Pán doktor sa na mňa pred týždňom v poradni ani nepozrel,len skonštatoval,že sa nemám sledovať.Najbližšiu poradňu mám stále ešte u neho,aj to nie po dvoch ,ale stále po troch týždňoch,hoci by som už mala chodiť do nemocnice.ďalšou vecou je,že mi do tehotenskej knižky nenapísal ani dátum mojích prvých pohybov,čo bolo presne 8 .septembra.Pre mňa je tento údaj dosť podstatný,lebo podľa neho ráta dátum pôrodu zastupujúci gynekológ(teda aj podľa ostatných údajov ako je USG a podobne),a podľa neho mi vyšiel môj pôrod pri prvom dieťati takmer presne na den.Vraj je to 5 mesiacov od prvých pohybov.Mám teda rátať so začiatkom februára?Mômu gynekológovi neverím,pri prvom dieťati som mala 5 termínov(podľa neho) a to v čase od 11.novembra do 31.decembra.
  Odporučili by ste mi po pôrode zmenu lekára?

  Ďakujem za odpovede na moje niekedy už otravné otázky :D

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nízky tlak je norma, poslíčky tiež, nič nehrozí.
  Ak nie ste spokojná s prácou lekára zmeňte ho. Škoda, že si pacienti nemožu platiť odborníka rovnako ako v anglicku, trh by vyselektoval najlepších, takto rozhoduje nejaká anonymná poisťovňa a pacient je bezbranný, aj keby chcel, oficálne si nemože zaplatiť tých najlepších.