Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,200 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • pôrodnica

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobrý deň prajem, som V 37.t.t a stále chodím do poradne ku môjmu gynekológovi a nie do pôrodnice, kde by som chcela rodiť. tá je v inom okresnom meste. chcem sa opýtať, či ma na pôrod prijmú kdekoľvek prídem aj keď som tam nechodila do poradne, alebo budem musieť rodiť v našej pôrodnici. ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  vždy je dobré sa v 36. týždni ohlásiť na pracovisku, kde plánujete rodiť, aby o Vás vedeli. Výhoda návštevy poradne je tá, že Vás tam budú poznať a budú viedieť o prípadných hroziacich kompliíkáciách.

Podobné otázky

 • Pôrodnica

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, som v 32. týždni tehotenstva a riešim výber pôrodnice. Uvažujem nad pôrodnicou v zahraničí blízko Bratislavy. Ide o menšiu štátnu pôrodnicu, ktorá je súčasťou nemocnice, čo sa týka starostlivosti, povedali mi, že sa tam vedia postarať o rodiacu ženu kompletne vrátane možných komplikácii a o bábätko po skončenom 34. týždni ak je pôrodná váha vyššia ako 2 kg. Keďže chápem, že v prípade pôrodu v 35. až 37. týždni ide o predčasný pôrod, stále rozmýšľam nad tým, či v prípade, že by som naozaj začala rodiť v tomto období je bezpečné ísť do tejto pôrodnice alebo je lepšie použiť pôrodnicu v Bratislave, ktorá sa vie postarať o predčasne narodené deti. Zaoberám sa tým najmä preto lebo u nás v rodine sa už vyskytli takéto skoršie pôrody, a tak sa obavám aby to nebolo takto aj u mňa a chcem mať vopred rozmyslené čo v takejto situácii urobím. Viem, že na túto otázku mi asi nikto nedá jednoznačnú odpoveď ale zaujímala by ma aspoň Vaša skúsenosť s bábätkami narodenými v 35. až 37. týždni, či zvyknú mať nejaké problémy a vyžadovať špeciálnu starostlivosť ako predčasne narodené deti, resp. ako často sa to u takých bábätiek stáva. ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  Asi viete, že si budete pôrod hradiť sama, čo samozrejme pri normálnom priebehu je menej ako oprava auta, ale iná vec je ak sa pôrod skomplikuje a je potrebná intenzívna liečba matky alebo novorodenca. Poisťovne pôrod v termíne nehradia, lebo sa nejedná o neočakávanů akůtnu situáciu.
  Ak sa nemocnica vie postarať o plod nad 2000 g, ide o tzv. intermediárne centrum a možno im plne dôverovať.

 • Porod s tazkou skoliozou

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor.Obraciam sa na Vás s prosbou o radu.Od šiestich rokov mám skoliózu.Prvé dieťa som vynosila ako-tak v poriadku,s bežnými bolesťami chrbta a krížov.Po pôrode som si však začala vybavovať polovičný invalidný dôchodok a k tomu som musela navštíviť ortopéda,od ktorého som sa dozvedela,že sa mi môj zdravotný stav rapídne zhoršil na 40% poškodenie chrbtice.V tom som sa dozvedela o mojom druhom tehotenstve,momentálne som 32 tt.Odporučil mi teda,aby som sa poradila s gynekológom,keďže pôrod v normálnej polohe neodporúča.Mám sa rozhodnúť medzi sekciou,alebo pôrodom v polohe nie ležmo,ale skôr posediačky,keďže pôrod v normálnej polohe by mi mohol ešte viac uškodiť.Preto sa chcem spýtať,či sú niejké možnosti polohovateľnosti pôrodnej lavice,alebo či sú aj niejaké iné možnosti,aby som sa vyhla sekcii,keďže by som ju absolvovala veľmi nerada a dieťatko porodila prirodzeným spôsobom.Ďakujjem za odpoveď

 • Pôrod po 3 predchádzajúcich sekciách OPAŤ.

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Ešte chcem vedieť,po akom čase od poslednej /3./sekcie môžem najskôr otehotnieť? Nemohli by ste mi ešte dať nejaký typ na nejakú lepšie vybavenú slovenskú pôrodnicu so skvelými odborníkmi? Dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  :) najlepšia slovenská porodnica je v Břeclavi a Hainburgu, odkedy zrušili povodný Koch a moje milované Podunajské Biskupice.
  Po 3. sekcii by ste nemala otehotnieť vobec, ale viem si predstaviť úspešnú tehotnosť aj porod. Počkať by ste mala minimálne rok od operácie.