• Očkovanie

    Dobrý deň,
    aký máte názor na očkovanie novou vakcínou proti prasacej chrípke??U nás by mali byť tehotné prednostne očkované ako riziková skupina.Odporúčali by ste ju svojim pacientkám??
    Ďakujem za odpoved´.

    Dobrý deň,
    žiaľ mám iba informácie o priebehu španielskej a hongkongskej chrípky, kedy takmer 45% tehotných, ktoré ju dostali umreli.
    Preto sa tehotné považujú za rizikovú skupinu aj u tejto pandemickej chrípky a doporučuje sa očkovanie.
    Zmetky okolo vakcín sú však veľmi nepríjemnou skutočnosťou, takže moja dovera trochu k ich aplikácii klesá.
    V USA a v západnej Európe sa však s nimi bežne očkuje a očkujú sa aj tehotné ženy. Vakcína je neživá, preto by nemala tehotnosť ovplyvniť.