Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,164 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Bolest v pravej casti

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den,
  uz viac ako tyzden pocitujem zvlastne pocity na pravej strane bruska. Som v 8 t.t. Opisala by som ich ako tupu bolest (avsak nie su bolestive), tlaky, alebo ako pulzovanie. Radsej som isla na vysetrenie a bola som aj na sone. Csa tyka plodu, maternice a vajecnikov, je vsetko v poriadku. Mam podozrenie, ci sa tak neprejavuje slepe crevo. Nie som odbornik, a mozno som uz paranoidna. V minulosti som mala podrazdene slepe crevo, a tieto "bolesti" mi to pripominaju. Avsak, nemam teplotu, nie je mi na zvracanie, brucho na dotyk nie je bolestive. Moze ist napr. o tlak maternice na slepe crevo, alebo jeho posun? Moze tento stav skomplikovat tehotenstvo? Dakujem vopred za odpoved.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  maternica nezvykne tlačiť na slepé črevo, tento orgán je voľne pohyblivý a mení svouju polohu v gravidite, okrem toho maternica v 8. týždni je iba o málo vačšia ako netehotná.
  Zrejme ide o naťahovanie závesného aparátu, kým nie sú bolesti akútne, tak by som na zápal slepého čreva nemyslel, na druhej strane, ak by sa zhoršli je vhodné vyšetrenie chirurgom.