• bolesti klbov

    Dobrý den, p.doktor,
    som v 22TT a uz niekolko noci mam bolesti bedrovych klbov, pricom tato bolest vystreluje do celych stehien. Milion krat za noc ma to zobudi a musim zmenit polohu aby prisla ulava... Som tehotna treti krat a podobne bolesti som mala aj pri predchadzajucich tehotenstvach, no az poslednych4-6 tyzdnov, takze som to brala tak, ze sa tie kosti roztahuju pred porodom. Bolo to dost unavne, lebo celu dobu som sa vlastne poriadne nevyspala. Lenze teraz som iba v polovici tehotenstva! Z tej predstavy, ze sa najblizsich 18 tyzdnov nevyspim som neni teda nadsena (najmä ked po porode sa uz nevyspim vobec:-)). Co si o tom myslite? Ma vyznam s tym behat po doktoroch alebo musim vydrzat? Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    v tehotnosti sa vylučuje hormón relaxín, ktorý Vám kompletne mení postoj chrbtice a panvy, čo vedie k týmto bolestiam. Vhodné je rehabilitačné vyšetrenie a návrh cvičení a masáže.