• mycoplasma pneumoniae

    Dobry den, v 6. tt som sa nakazila nejakou virozou, teraz som v 16 tt. a problemy pretrvavaju. musim lezat, nechodit von, vtedy je to ok. Ak sa hybem, idem von, hned nasleduju bolesti klbov, teplota 37,2 az 37,5, zimnica. zistili mi mycoplasma pneumoniae IgM 43,6 - nemeni sa to, odber mi robili uz dvakrat, IgG negativne. Pred tyzdnom som dobrala Sumamed 500 g - asi nezabral. Navrhuju mi intravenozne erytromicin alebo klacid.
    Otazka - moze toto ochorenie - mycoplasma pneumoniae - zanechat nasledky na dietatku? Moze liecba uvedenenymi ATB poskodit?
    dakujem

    Dobrý deň,
    IgM je nízke a nič to podľa mňa neznamená, ale ja nie som pneumológ, ak majú podozrenie na zápaľ pľúc, tak nech spravia snímok pľúc, v tehotnosti je to bezpečné.
    Inak teplota 37,2 -37,5 je v tehotnosti normálna, zvýšené hladiny progesteronu zvyšujú teplotu, a neexistuje tehotná, ktorú by neboleli kĺby.
    O úrovni starostlivosti svedčí aj to, že Klacid je v tehotnsoti kontraindikovaný a hlavne slabší ako Summamed.