• časté močenie

    Dobrý deň,
    som v 19 tt a asi druhý týždeň chodiť častejšie močiť. V prvom trimestri som chodievala častejšie, aj v noci. Počas štvrtého mesiaca sa to ustálilo a teraz ako som začala 5 mesiac sa to zasa vrátilo. Podľa toho, čo som sa dočítala, by v druhom trimestri nemalo byť časté močenie, až potom v treťom. Počas noci idem 2-3 krát na WC, je pravda, že cca hodinku pred spaním vypijem pohár vody. Myslíte si, že je to normálne alebo mám radšej navštíviť lekára?
    Ďakujem a prajem pekný deň.

    Dobrý deň,
    je to normálne, v tehotnosti stúpa prietok krvi obličkami a tvorí sa viac moču. Ak nemáte pri močení pálenie a rezanie nemusíte sa znepokojoavť.