• norethisteron

    Dobry den,
    prosim Vas velmi pekne o radu. Mam zavazny problem brala som Norethisteron 18 ks, prvych 5 dni rano a vecer a potom len po jednej. Pred zacatim som si robila teh. test a bol negat., tak som zacala spokojne brat cca 5 dni pred predpokladanou menstruaciou (preto 5, lebo nie vzdy mi pridu presne +-3 dni. A to som bola pravdepodobne asi v prvom tyzdni tehotenstva. PO vynechani som cakala menstruaciu, ktora neprisla a po tyzdni som si urobila dalsi test na tehotenstvo a bol pozitivny. Lenze problem je v tom, ze mi gynekolog odporucal interupciu, som v 6 tyzdni tehotenstva. Vraj horzi velke poskodenie plodu. Tak Vas prosim o vas nazor. Ci nahodu nemate skusenost s podobnym pripadom . Vraj je to velmi zle, ak by sa jednalo o zenske pohlavie. Prosim o skoru odpoved. Dakujem. Som velmi zufala.

    Dobrý deň,
    norethisteron síce nie je ideálny ale určite jeho náhodné použitie na začiatku gravidity nie je indikáciou k potratu.
    Ak sa plod jeho užívaním poškodil, tak sa potratí sám. Ak prežije, nemal by byť poškodený, vhodné je dokladné opakované UZV vyšetrenie.