• histológia po UPT

    Dobrý deň, ďakujem za predchádzajúce odpovede..
    Norethisteron mi dávali hneď po zákroku a užívala som ho dlho aj po prepustení domov..Povedali mi, že je na zástavu laktácie a hoci som si indikácie prečítala ( nič o zástave laktácie sa tam nepísalo) tak som to ako poslušný pacient užívala.. Kvôly čomu inému mi to mohli predpísať? Predpisuje sa po takomto zákroku a prečo?
    Rada by som sa Vás spýtala ešte na jednu vec.Po zákroku mi doktorka povedala, že plod sa posiela na histologické vyšetrenie, že si mám zavolať o 10 až 20 dní..Pri prepustení z nemocnice mi dali tel. číslo, že aby som na to nezabudla, moj ošetrujúci gynekológ mi na kontrole povedal, aby som mu ich nezabudla priniesť..Tak som tam volala najprv o 10 dní, o 20 dní, o mesiac, o dva- stále mi hovorili, že to dlho trvá, lebo sa to posiela do Bratislavy, že mám byť trpezlivá a po skoro dvoch mesiacoch z nich vypadlo, že žiadna histológia sa nerobila.. Že však mi stanovili dg.: m. down, že načo...
    Je to štandardný postup, alebo spravili chybu..
    Rada by som to už všetko uzavrela,je to pre mňa hrozne ťažké, vychovávam dve manželove deti z predchádzajúceho manželstva a svoje vlastné som si nechala zobrať..Urobila som hroznú chybu, ale už to nevrátim späť..Ďakujem S.

    Dobrý deň,
    my po potrate Norethisteron nedávame a ja nevidím dôvod na jeho podanie. Ak bol stanovený m. Down geneticky tak pitva neprinesie nič nové a nie je potrebná.