Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,182 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • gynekologia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Mily pan doktor ,mam otazku koli mojmu tehotenstvu.som tehotna. auguste sme sa chystali s manzelom na dovolenku. v den odchodu som zacala uzivat
  norethisteron. Po dovolenke mi meskala menstrulacia a ja som som si robila tehotensky test, ktory bol pozitivny.Takze pred dovolenkou som otehotnela , a zial nsom ten liek uzivala nevedome z.ma to nejaky vplyv na plod.Uzila som 15 tabliet.Teraz som v 7 tyzdni tehotenstva a moja lekarka mi odporucila na vysetrenie na klincku farmakologiu.Prosim o Vas nazor a radu.Dakujem za pochopenie.

Podobné otázky

 • sedimentacia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa spýtať na váš názor. Som v 37.tt a bola som u obvodnej doktorky, ktora mi brala krv na predoperačné vyšetrenie a zobrala mi aj FW. Jej hodnota vystúpila na 100. Takže zrejme nejaký zápal. Ale cítim sa dobre, nič mi nie je, akurát ma veľmi bolia bedrové a panvové kĺby, ale všetci mi hovoria, že je to normálne. Mala som problémy aj so zubom, ale ten je preliečený a zablombovaný a tak dúfam, že to je v poriadku. Jediné, čo ma teraz zaujíma, či tým zápalom nemôžem ubližíť dieťaťku. Neviem, odkedy ho mám,, ani vlastne čo je príčina. Prosím o radu, ďakujem veľmi pekne.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je neuveriteľné, že niekto robí tehotnej sedimentáciu !!!!!!
  Neverím, a nechcem veriť.
  Sedimentácia v tehotnosti je vysoká preto, lebo tehotné majú "zriedenú" krv, ich krv obsahuje viac vody, preto červené krvinky rýchlejšie sedimentujú. Vašu pani doktorku pošlite do 2. ročníka na fakultu, predmet fyziológia, alebo do 5. ročníka predmet gynekológia a porodníctvo.