Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • sedimentacia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa spýtať na váš názor. Som v 37.tt a bola som u obvodnej doktorky, ktora mi brala krv na predoperačné vyšetrenie a zobrala mi aj FW. Jej hodnota vystúpila na 100. Takže zrejme nejaký zápal. Ale cítim sa dobre, nič mi nie je, akurát ma veľmi bolia bedrové a panvové kĺby, ale všetci mi hovoria, že je to normálne. Mala som problémy aj so zubom, ale ten je preliečený a zablombovaný a tak dúfam, že to je v poriadku. Jediné, čo ma teraz zaujíma, či tým zápalom nemôžem ubližíť dieťaťku. Neviem, odkedy ho mám,, ani vlastne čo je príčina. Prosím o radu, ďakujem veľmi pekne.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je neuveriteľné, že niekto robí tehotnej sedimentáciu !!!!!!
  Neverím, a nechcem veriť.
  Sedimentácia v tehotnosti je vysoká preto, lebo tehotné majú "zriedenú" krv, ich krv obsahuje viac vody, preto červené krvinky rýchlejšie sedimentujú. Vašu pani doktorku pošlite do 2. ročníka na fakultu, predmet fyziológia, alebo do 5. ročníka predmet gynekológia a porodníctvo.

Podobné otázky

 • Zvýšená sedimentácia erytrocytov

  , Autor: Kiki03

  Dobrý deň, som v 38w týždni a v rámci predoperačného vyšetrenia mi z krvného obrazu vyšli vyššie hodnoty sedimentácie erytrocytov 30 mm po 1 hod. Myslíte si,že je to problém? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  áno je to veľký problém, ale našťastie nie pre Vás, ale pre celú spoločnosť.
  Máte nevzdelaného lekára, ktorý nevie, že tehotným sa sedimentácie nemá robiť, pretože neprináša žiadne relevantné výsledky. Všetky tehotné majú vysokú sedimentáciu, pretože majú "redšiu krv" teda viac plazmy a relatívne menej krviniek, preto rýchle sedimentujú.
  By ma zaujímalo, či sa to dal preplatiť poisťovni.