• stav placenty

    Dobry den,

    chcela by som sa prosim spytat bola som na uzv. 36tt a v sprave som mala uvedene nieco v zmysle placenta II-III. To uz je stav nejakeho dozretia resp. prezretia placenty ? Je to primerane na tt, resp. moze to vypovedat o tom kedy nastane porod ? Lebo este by som to rada potiahla co najdlhsie, nakolko by som rada aby nas drobec este nabral vahu.

    Dakujem,
    Lucia

    Dobrý deň,
    stav placenty nemá význam hodnotiť, nedokázal sa podstatný vplyv na termín porodu a stav plodu. jedine pri zrelosti III pred 34. týždňom je potrebný zvýšený dohľad.