• Porod sekciou

    Dobry den, pan doktor,
    neviem, ci moja otazka nie je trochu hlupa, ale nemam sa koho opytat, kedze moj osetrujuci lekar je asi z mnozstva prace dost nervozny...:( Za tri tyzdne by som mala ist rodit sekciou, a chcem sa informovat, ci je nejaky rozdiel madzi spinalkou a epiduralkou. Ak ano, tak aky? Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    spinálna anestéza sa podáva pod tvrdú plenu miechy a látka preniká priamo do miechy. Epidurálna anestéza sa podáva pred tvrdú plenu a umrtvuje nie priamo miechu ale nervy, ktoré z nej vystupujú.
    Obe sú spoľahlvié, iba epidurálna nastupuje trošku neskor.