• AFP test

    Dobry den p.doktor,
    chcem sa spytat na AFP test,ktory sa robi myslim v 16TT. Viem, ze ak su zvysene hodnoty, je tam riziko vrodenych vad, ktore sa ale nemusi este potvrdit. Ako je to, ked su hodnoty v norme? Vtedy je iste, ze plod je vporiadku? Alebo este aj tak sa moze stat, ze plod moze mat napr. Downov syndrom? Na kolko sa mozno na vysledok testu spoliehat ak su vysledky v norme?
    Vdaka za odpoved

    Dobrý deň,
    AFP samotné sa už nerobí, robí sa trippletest, ktorý na základe biochemických hodnot a Vášho veku určí individuálne riziko, či bude mať dieťa Downov syndróm.