• Mam strach!

    Dobrý den, pan doktor......................rada by som sa opytala na jednu vec, ktora vo mne vyvola strach. Poslednu menstruaciu som mala 24.4.2011 a kedze si robim akusi statistiku kedy mam ovulaciu, kazde rano si meriam bazalne teplotu, podla nej mavam ovulaciu velmi neskoro, podla merania prebehla ovulacia az 16. maja (t.j. na 23 DC), od tohoto dna mi teploty neustale stúpaju a to by pri mojich celkom pravidelnych cykloch, mala teplota uz klesnut a zajtra t.j.22. maja by som mala dostat menstruaciu, problem je vsak v tom, ze som bola na 2. DPO(t.j.18.maja) u zubara a robil mi rontgen, samozrejme opytal si ci som neni tehotna, a ja som nepredpokladala, dal mi aj tazku zasteru pri rontgenena ochranu proti ziareniu, no napriek tomu sa strasne bojim, ze by to mohlo poskodit plod, ak som nahodou tehotna. Na internete som citala, ze rontgen je najnebezpečnejsi prave od 15 dna do 3.nesiaca, co som podla cyklu bola nie vsak podla ovulacie, proosim pan doktor mozete mi prosim napisat ci mam opravneny strach a ak doslo k poskodeniu plodu bude to zjavne aj na AFP testoch? \Test som si este nerobila, ale citim sa dost divne.............Dakujem

    Dobrý deň,
    Váš prístup k svojej plodnosti je pre Vás zdrojom úplne zbytočných obáv a stresov, namieste by bola konzultácia psychológa. Ošetrenie u zubára vrátane rtg plod nijako nepoškodzuje a neohrozuje, sů to už dávno prekonané povery. Prestaňte sa takto merať, sledovať a stresovať, nemá to žiadny praktický význam a iba Vám to znižuje kvalitu života.