• cystis plexus choriodeus

    Dobry den pan doktor mam na vas otazku, som tehotna 1x a vysli mi znizene AFP testy.Mam 21 rokov,poslali ma na genetiku do NR tam mi urobili sono s vysledkom bez zjavnej patologie, amniocentezu som odmietla chcem si dieta nechat nech je akekolvek cize nema pre mna vyznam.sono na genetike mi bolo robene v 19 tt a v 20 tt som isla znovu na povinne v 20 tt u nas v meste a tu mi lekar oznamil ze ma babo cysty.nic viac k tomu nepovedal len kontrola o 2 tyzdne...na druhy den som si vybavila dalsieho lekara na sono a ten tam ziadne cysty nevidel.dnes som bola po 2 tyzdnoch na tej kontrole a povedal ze ma vpravo plexus choriodeus 7.5 mm cysta, vlavo bez cyst.
    vedeli by ste mi povedat co tieto cysty mozu znamenat aspon lebo uz neviem co si mam mysliet kazdy hovori nieco ine...
    dakujem za skoru odpoved

    Dobrý deň,
    je podľa mojho názoru úplne zbytočné Vám robiť ultrazvukové vyšetrenia, ak z toho nemá byť vyvodené riešenie. Ak ste rozhodnutá donosi´t tehotnosť aj v prípade poškodenia plodu, tak je zbytočné Vás už teraz stresovať tým, že niečo nie je v poriadku. Stačí počkať do porodu.