• PRIBERANIE

    Dobrý den, prosím vás o radu ako veľa nepribrať počas tehotenstva? Čakám druhé dieťa a pri prvom tehotenstve som pribrala 20kg-cítila som sa ako slon a povedala som si -nikdy viac! Vtedy som tak rapídne pribrala až v druhej polovici tehotenstva. Teraz som v 13tt a už som pribrala takmer 7kg hoci sa stravujem normálne (nejem za dvoch) a dokonca sa snažím obmedziť aj sladkosti ktoré som vždy zbožňovala. Nikdy som netrpela nadváhou (pred tehotenstvom som vážila 58kg na 169výšky)! Môj problém je aj pitný režim-neviem sa napiť z čistej vody (radšej som smedná) a pijem len sladené minerálky, džusy-riedené, a colu. Myslíte že aj nadalej bude môj váhový prírastok tak rapídne narastať, alebo ked som pribrala na začiatku tak potom priberiem menej a bude to v norme? Som z toho dosť na nervy-ale zas nechcem obmedziť jedlo aby bábu nič nechýbalo (neberiem žiadne vitamíny pre tehotné-mala by som?)! Čo by ste mi poradil? Ďakujem

    Dobrý deň,
    miesto sladených nápojov skúste minerálku s roztlačenou limetkou, je to osviežujúce a hrozne dobré, bez cukru.
    Jedlo obmedzujte, plod si nájde čo potrebuje a hlavne je doležitý pohyb, šport, bez ohľadu na tehotnosť.