• hodnoty krvného obrazu

    Dobrý deň p.Záhumenský,
    chcela by som sa spýtať, aký máte názor na tieto výsledky krvného testu. Som v 37.tt
    Ery 4,16 Hb 11,0 HT 35,6 Le 6,6 Tr 97 a neviem, čo znamená PPH AU/RI : 0,55 (dúfam,že som to napísala správne)
    Doteraz som neužívala žiadne lieky ani vitamíny, tak neviem, či som robila dobre, hlavne,čo sa týka železa.
    Prosím Vás je všetko v poriadku, alebo sa mám niečoho obávať?
    Ďakujem a želám Vám pekný deň.

    Dobrý deň,
    krvný obraz je pre tehotnú v norme, ale máte znížené doštičky, bolo by vhodné vyšetrenie zopakovať hlavne s ručným počítaním trombocytov - občas sa mašina pomýli a považuje vačšie trombocyty a erytrocyty - to by bol asi aj Váš prípad - máte vyššie erytrocyty oproti hemoglobínu a nižšie trombocyty - je to laboratórna chyba, nič závažné, ale vhodné je to skontrolovať.
    PPH poloha pozdlžna hlavičkou
    AU RI prietoky (sú v norme)
    Normálna hladina pre tehotné je Hb 15,0, vy máte o trošku nižší, takže železo by neuškodilo.