• Azitrox v tehotenstve

    Dobrý deň,chcela by som poprosiť o váš názor.V piatom t.t.mi obvodák predpísal antibiotiká Azotrox 500 - 3 tabletky,povedala som mu,že som tehotná.Avšak môj gynekolog ma vystrašil.že patrí medzi zakázané lieky v tehotenstve.Teraz som z toho uplne na nervy.Je naozaj škodlivý?Hrozí nejaké poškodenie plodu? A ešte,je nebezpečná teplota 38,5? Ďakujem

    Dobrý deň,
    azitrox je bezpečný.
    Jednorazové zvýšenie teploty nie je nebezpečné. V 5: týždni plod reaguje všetko alebo nič, teda buť potratíte, alebo plod bude zdravý.