Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,568 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Prosba o radu

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, chcela by som upresniť svoju otázku, pretože som ju pravdepodobne zle formulovala a tým nastala chyba, za čo sa ospravedlňujem.V papieroch z ultrazvuku som mala napísané: Vezikulizácia prítomná!!! Prísny kľud na lôžku.
  Ak som si to zle vysvetlila, tak sa ešte raz ospravedlňujem.Môžte mi to prosím vysvetliť a poradiť ako ďalej?
  Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  stále však trvám na tom, že v 14. týždni sa nedá nič zachrániť. Vezikulizácia znamená, že sa zvnútra otvára krčok, potreba je zistiť, aká je dlhá funkčná časť krčku, na druhej strane, nech je akákoľvek, nič nepomože, ak sa má plod potratiť. Ak sa plod potratiť nemá, tak sa udrží v každom prípade. V 14. týždni je strašne skoro na akékoľvek liečebné opatrenia, ak je však podozrenie na nedostatočnosť krčka, dá sa zvážiť cerclage - zašitie krčka.

Podobné otázky

 • Prosba o radu

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň
  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď
  Mám 4 mesačnú dcéru, ktorú kojím od narodenia. Posledný mesiac prikrmujem umelou výživou asi 80% kojím 20% dokrmujem. Všetko by bolo v poriadku ale dostala som menštruáciu a mlieko stále mám. Nemám žiadne problémy ani bolesti všetko prebieha tak ako pri bežnej menštruácii pred otehotnením. Viem, že žena môže byť tehotná a kojiť, ale nepočula som o spojení menštruácie a kojenia je to v poriadku???

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  zrejme nečítate túto poradňu, lebo táto otázka sa tu vyskytla cca. 1200 krát.
  Pri kojení je normálne všetko, menštruácia pravideľná, nepravideľná aj žiadna.

 • Prosba o radu

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, pán doktor.
  Som v 14tt a už tretí týždeň mám lekárom nariadený prísny kľud na lôžku, kôli predčasnému skracovaniu krčka maternice.Máme s manželom zakázaný pohlavný styk až do pôrodu a mňa by zaujímalo, či môže uškodiť bábätku aj orgazmus bez styku.Beriem Magne B6 a dočítala som sa, že sa predpisuje proti predčasným sťahom maternice.
  Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a prajem príjemný deň.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  Váš problém som práve prečítal kolegom na lekárskej izbe /máme obedovú prestávku/. Neviete si predstaviť ich zdesenie, čo to máte za "odborníka". V 14. týždni sa krčok neskracuje. Ak hrozí potrat, tak určite ho prísnym kľudom neovplyvníte.
  Normálne sa zoberte a zmeňte lekára.
  To snáď ani nie je pravda.