• Prosba o radu

    Dobrý deň, chcela by som upresniť svoju otázku, pretože som ju pravdepodobne zle formulovala a tým nastala chyba, za čo sa ospravedlňujem.V papieroch z ultrazvuku som mala napísané: Vezikulizácia prítomná!!! Prísny kľud na lôžku.
    Ak som si to zle vysvetlila, tak sa ešte raz ospravedlňujem.Môžte mi to prosím vysvetliť a poradiť ako ďalej?
    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    stále však trvám na tom, že v 14. týždni sa nedá nič zachrániť. Vezikulizácia znamená, že sa zvnútra otvára krčok, potreba je zistiť, aká je dlhá funkčná časť krčku, na druhej strane, nech je akákoľvek, nič nepomože, ak sa má plod potratiť. Ak sa plod potratiť nemá, tak sa udrží v každom prípade. V 14. týždni je strašne skoro na akékoľvek liečebné opatrenia, ak je však podozrenie na nedostatočnosť krčka, dá sa zvážiť cerclage - zašitie krčka.