• veľký plod

    Dobrý deň, pán doktor, chcem Vás poprosiť o radu. Som v 35. tt a dnes pri ultrazvuku sa ukázalo, že plod má hmotnosť 3100 g a zodpovedá 37. týždňu. Dľžku tehotenstva mám vypočítanú správne, mala som pravidelnú menštruáciu a aj sono v 1. trimestri to potvrdilo. V 20. tt sa ukázalo, že je o týždeň staršie a teraz v 35. tt už o dva týždne. Mám pred sebou ešte 5 týždňov a mám obavy, aby nebolo príliš veľké. Sama som skôr útlej postavy a nemám ani gestačný diabetes. Prosím Vás, čo môže byť príčinou takého rýchleho rastu? Bojím sa, aby bolo dieťa zdravé.

    Dobrý deň,
    3100 g v 35. týždni je naprosto v norme a okrem toho ultrazvuk je iba odhad a nedá sa na to spoliehať na 100%.
    Nič sa nedeje, nestresujte sa.