• zvacsena uzlina a vitamin calibrum babyplan

    , Autor: denula

    Dobrý den
    chcem sa oypata. uz 8 mes sa snazime s manzelom o dietatko no nejde nam to. kamoska mi odporucila brat nejake vitaminy s kyselinou listovou. v lekarni mi odporucili calibrum babyplan. lenze ja som si uz pred rokom nahmatala v slabine ako koncia spondne nohavicky zvacsenu uzlinnu malu hrcku aspon mi to povedala sesternica ona je gynekologicka aj chirurgicka ze by to mohla byt uzlina z prechladnutia. k Dr. som s nou nesla. ide o to ze ako som zacala uzivat tie vitaminy tak po 4 dnoch sa ta hrcka rapidne zvacsila. som sa zlakla a prestala som brat vitaminy. ako som prestala hrcka sa zmensila nazad samozrejme davala som si na nu antibioticku mast co je priamo na uzliny. ale tiez uplne nezmyzla zatial. myslite ze by to jej zvacsenie bolo zapricinene tymi vitaminmi alebo som len zrovna vtedy prechladla? bojim za ich zacat jest znova aby sa mi zas nezvacsila. neviem co mam robit. dakujem denisa

    Dobrý deň,
    zvačšenie uzliny určite nie je sposobené vitamínmni a je vhodné vyšetrenie. Vitamíny možete užívať, ale ich účinok je sporný.
    Doležitý je zdravý životný štýl, ideálna hmotnosť a pravideľný sex, a ak sa Vám nebude rok dariť otehotnieť, potom navštívte kvoli tomu gynekológa.