• OHSS, PCO

    dobry den pan doktor,
    prosim vas o nazor na 2 problemy:
    1.) mala som OHSS 3.stupna po odbere vajicok aj ET /HCG bolo 195 IU/ml po 2 tyzdnoch po ETl a vajicko casom zaniklo/
    - otazka: po akom case po OHSS by ste odporucali dalsie vlozenie zamrazenych vajicok
    2.) pri PCO je aj ina moznost otehotenia ako umele oplodnenie /napr. operacia na odburanie zrubnutych stien alebo nieco ineho.../

    dakujem za odpovede a prajem pekny den
    Mishell

    Dobrý deň,
    1) to HCG mohlo byť aj z Pregnylu a žiadna tehtonosť tam nebola, čo sa týka pauzy, je vhodné poradiť sa s centrom, akým sposobom oni riešia tieto záležitosti, nechcem Vás spliesť.
    2) umelé oplodnenie je posledná možnosť u PCO, u PCO je doležitá úprava hmotnosti, životospráva, a riešenie prípadnej skrytej cukrovky. A lieky na vyvolanie ovulácie.