• tehotenstvo

    , Autor: ivuska2463

    Dobrý večer pán doktor, ja som sa chcela spýtať ešte k tej mojej otázočke..ako to vlastne funguje??lebo ked sa ma vajicko uhniezdiť na pravej strane aby sa dieťatko úspešne vyvíjalo a aby som ho donosila, tak ako to funguje??tie vajíčka ked jeden mesiac sa uvolnuju vajicka z jedného vaječníka alebo cez ovuláciu z pravého a po ovulácii z ľavého???ako to vlastne funguje?lebo ak by sa to dalo vystiehnuť tak by sa dalo zabraniť tomu aby som potratila..viete čo myslím??ak sa vajíčko jeden mesiac uvolnuje z jedného vaječníka a dalši mesiac z dalšieho tak by sa to dalo ustriehnuť a naplanovať uspešne tehotenstvo?????prosím vás velmi pekne, pomôžte mi poradiť..chcem to riešiť, lebo neviem čo ma čaká a či vôbec úspešne donosim?????

    Dobrý deň,
    vobec nerozumiem Vašim otázkam, ale funguje to tak, že raz prebieha ovulácia na pravom vaječníku a potom na ľavom a takto sa to strieda. Nedá sa to ustriehnuť, dá sa ultrazvukom zistiť, na ktorom vaječníku dozrieva vajíčko pred ovuláciou.