Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,822 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • laparoskopia bez spermiogramu

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň p.doktor,

  mám problém s otehotnením. S partnerom sa rok pokúšame o bábätko a nič.....Môj MC je nepravidelný.......zašla som za mojim gynekológom, ktorý mi urobil hormonálny profil 2 krát počas cyklu a 4 krát som bola na folikulometrii. Z HP sa zistilo, že mám zvýšenú hodnotu prolaktínu a to na hornej hranici. Z folikumetrie sa zistilo, že vajíčka nedozrievajú na takú veľkosť ako by mali, tz., že nemám ovuláciu. Tiež sa zistilo z HP, že hladina testosterónu je vysoká a hodnota kortizolu 1 tiež. P.doktor ma chce poslať na laparoskopiu, no potrebuje spermiogram partnera. Ale ten to odmieta, tvrdí že je v poriadku, a že na odbery nepôjde, Z prvého manželstva má 2 deti. Poradte mi prosím, je možné zrealizovať laparoskopiu bez doloženia spermiogramu? prípadne by som si tento zárok zaplatila, ak by sa to dalo....
  Ďakujem za odpoveď a prajem pekné sviatky

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  otázka je, či naozaj chcete dieťa s človekom, ktorý odmieta kvoli tomu vyšetrenie spermiogramu.
  Laparoskopia je život ohrozujúca operácia (ako každá iná), vy ju máte absolvovať bez toho, aby sa poznal spermiogram partnera.
  Ja osobne si však myslím, že je laparoskopia u Vás zatiaľ zbytočná. Potrebné je Vaše dokladné endokrinologické vyšetrenie a liečba, vy ste hormonálne nezdravá, laparoskopia určite nepomože k diagnóze.
  Ak máte nadváhu, musíte schudnúť.