• toxoplazma

    Dobry den pan doktor, velmi by som vas chcela poprosit o radu. V roku 2003 som prekonale missed AB v 11.tyzdni,v tomto roku v januari biochemicka gravidita zvysene HCG- bez kyretaze a v juni 2010 v 11 tyzdni hydrops fetus universalis NT 8,4 mm – evakuácia. Moj gynekolog ma poslal na rozne vysetrenie (stitna zlaza, tromfofilie), infekcne choroby, zistili mi ze si moje telo nevytvara zasoby kysliny listovej a preto ju musim uzivat min. 2 mesiace pred otehotnenim a tiez mi zistili z oberu krvi na toxoplazmu nasledovne: jedno laboratorium malo vysledky na toxo:IGG elisa 90,125 pozit, IGM elisa 0,332 – latentna toxo infekcia – protektivna imunita a druhe laboratorium vysledky na toxo: IGG 176IU/ml, IGM, IGA, KVR: neg., test avidity 43,6% - latentna forma toxoplazmozy. Chcem sa spytat ohladom tej toxoplazmy, ci je potrebne aby som sa preliecila alebo to uz nema vplyv na dalsie tehotenstvo a tiez ci vsetky tie straty babatiek boli skrz toxo. Alebo ake vysetrenie by som mala este absolvovat. Prvy missed AB bol s inym partnerom ako tieto v r. 2010. Dakujem vam moc za odboved. S manzelom velmi tuzime po babatku.

    Dobrý deň,
    toxoplazmoza nerobí opakované potraty, je to mýtus, ktorý žiaľ šíria aj niektorí odborníci.
    Prekonala ste v minulosti akútnu toxoplazmózu a ste celý život pred ňou chránená. Niekto to nazýva protektívna imunita a niekto latentná forma toxoplazmozy (po prekonaní toxo ostáva v tele, kde neškodí, a protlátky Vás chránia pred novou akútnou infekciou).
    Takže s toxoplazmozou si nelámte hlavu, doležité u Vás je genetické a hematologické vyšetrenie.