Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,572 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Tehotenstvo a konizácia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobyr den pan doktor minuly rok v oktobri (cize 2009) som postupila zákrok (konizáciu) dopadla dobre aj vysledky mám dobre...moj gynekolog mi ale pre istotu odporucil sa dat zaockovat proti rakovine krčka maternice aj som tak spravila, a tiez mi odporučal sa čím skor posnažiť o dieťa....s mojim mužom sa už snažíme od tohto roku od februára ale zatiaľ bez úspechu, menstruacny cyklus mám 27-28dňový.....celkom silne a bolestivé.
  No posl.mestr. som mala 6.11.2010 čiže podla výpočtu by som mala dostať až 4.12.2010 dalšiu ale od včera (22.11.2010) mám taky hnedkastý výtok...presne ako pred menstruáciou a aj bolesti v podbrušku. Takže moja otazka znie či môžem byť tehotná mám si spravit tehotensky test? alebo mám vyčkať este ako sa to dalej vyvynie?
  mám len 25 rokov a som bezdetná.... s mojim mužom strašne túžime po babatku.
  za odpoved vam velmi pekne dakujem.....a prajem prijemny zbytok dna :))

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  DObrý deň,
  očkovanie po konizácii neprináša žiadny úžitok a nechápem, prečo Vám bolo doporučené. Takisto nechápem, prečo Vás niekto núti k skorému otehotneniu, ak máte konizáciu prevedenú dobre a choroba je odstránená, nie je potreba nič podnikať.
  Takže žite normálne, nestresujte sa a otehotniete. Ak Vám vynechá meštruácia spravte si tehotenský test.