• Tehotenstvo a konizácia

    Dobyr den pan doktor minuly rok v oktobri (cize 2009) som postupila zákrok (konizáciu) dopadla dobre aj vysledky mám dobre...moj gynekolog mi ale pre istotu odporucil sa dat zaockovat proti rakovine krčka maternice aj som tak spravila, a tiez mi odporučal sa čím skor posnažiť o dieťa....s mojim mužom sa už snažíme od tohto roku od februára ale zatiaľ bez úspechu, menstruacny cyklus mám 27-28dňový.....celkom silne a bolestivé.
    No posl.mestr. som mala 6.11.2010 čiže podla výpočtu by som mala dostať až 4.12.2010 dalšiu ale od včera (22.11.2010) mám taky hnedkastý výtok...presne ako pred menstruáciou a aj bolesti v podbrušku. Takže moja otazka znie či môžem byť tehotná mám si spravit tehotensky test? alebo mám vyčkať este ako sa to dalej vyvynie?
    mám len 25 rokov a som bezdetná.... s mojim mužom strašne túžime po babatku.
    za odpoved vam velmi pekne dakujem.....a prajem prijemny zbytok dna :))

    DObrý deň,
    očkovanie po konizácii neprináša žiadny úžitok a nechápem, prečo Vám bolo doporučené. Takisto nechápem, prečo Vás niekto núti k skorému otehotneniu, ak máte konizáciu prevedenú dobre a choroba je odstránená, nie je potreba nič podnikať.
    Takže žite normálne, nestresujte sa a otehotniete. Ak Vám vynechá meštruácia spravte si tehotenský test.