• keď chýba vajíčkovod

    Dobrý deň
    prosím ako to je v prípade, keď mám na pravej strane vaječník aj vajíčkovod a na ľavej po mimom. tehot. len vaječník bez vajíčkovodu.
    Ako potom prebieha ovulácia?? len z pravého vaječníka každý druhý mesiac alebo? a ak by aj na tej ľavej strane prebiehala ovulácia tak kam ide uvoľnené vajíčko keď tam nie je vajíčkovod???

    Dobrý deň,
    ovulácia prebieha na oboch vaječníkoch, ale vajíčko može preputovať aj druhým vajcovodom. Ak nepreputuje tak sa vstrebá v dutine brušnej.