• Anembryomola???

    Dobrý deň.

    Mám za sebou už jedno bezproblémové tehotenstvo a pôrod. Doma mám zdravú 3-ročnú dcérku. Tohto roku som otehotnela zas. Od začiatku sa mojej doktorke niečo nepáčilo. Prvýkrát som bola u nej v 5 tt. a mala som veľmi nízku hodnotu HCG. Krv mi brali asi 3x, HCG sa postupne zvyšovalo, mali podozrenie aj na mimomaternicové tehotenstvo. Nakoniec sa potvrdilo vnútromaternicové tehotenstvo. Keď som bola na ultrazvuku v 8tt, bolo zreteľne vidno plod, dokonca aj akciu srdiečka, akurát mi moja lekárka povedala, že veľkosť plodu nezodpovedá 8tt. ale 6tt, keďže aj moja dcérka bola menšia a napriek tomu všetko prebiehalo v poriadku, povedala, že to nemusí nič znamenať. V 11tt som bola zase na ultrazvuku a tam už bol len zdeformovaný gestačný vak piškótového tvaru bez plodu. Lekárka to diagnistikovala ako anembryomolu. Musela som podstúpiť kyret. Mám viac otázok, týkajúcich sa tohto problému:

    1. čo sa stalo s tým plodom, keď pred tromi týždňami tam ešte bol a bilo mu srdiečko, vôbec som medzitým nekrvácala a nemala som žiadne problémy, lekárka mi povedala, že sa vstrebal.....nerozumiem tomu ako sa mohol len tak vstrebať
    2. existujú nejaké rizikové faktory alebo príčiny, ktoré to mohli spôsobiť aby som sa tomu mohla v budúcnosti vyhnúť (trpím dosť silnými migrénami a v prvých 2 mesiacoch som bola 2x na pohotovosti, pichali mi Novalgin - mohlo to byť príčinou?)
    3. dosť aktívne sa venujem posilňovaniu, pred otehotnením som chodievala do posilňovne 4x do týždňa, počas tehotnosti som to obmedzila na 3x a samozrejme som vynechala niektoré cviky....kedy môžem po kyrete opäť začať pravidelne cvičiť? ( mohlo aj to cvičenie spôsobiť odumretie plodu?)
    4. ako dlho budem po kyrete krvácať a kedy mi nastúpi pravidelná menštruácia? Kyret mi robili 18.11.2010.
    5. je tu riziko, že keď sa mi to stalo raz, môže sa to opakovať?

    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    1: odumrel a vstrebal sa, proste jeho bielkoviny sa rozložili a vstrebali do krvi
    2. nie, potrat je náhoda a postihuje 20-60% tehotností, podľa štádia, je to normálna súčasť našej reprodukcie
    3. potrat má genetické príčiny, cvičenie na to nemá vplyv, cvičiť možete v podstate hneď
    4. to je individuáln, vačšinou do 10 dní prestante krvácť, menštruácia príde do 8 týždňov
    5. samozrejme, viď 2