Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
17,390 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • endokr. vyšetrenie

  , Autor: lenkah

  Dobrý deň p. Doktor,

  chcela by som sa prosím vás opýtať, napísal ste mi, že ak sa nám s manželom nedarí vyše roka otehotnieť, odporúčal by ste aj endokr. vyšetrenie. Je možné,že môžem mať nejakú poruchu hormonálnych žliaz aj keď test hormonálnych hladín, ktorý urobila moja lekárka bol v poriadku? Neprejavila by sa nejaká porucha týchto žliaz na tom teste, čo robila lekárka z krvi? Alebo je toto vyšetrenie podrobnejšie a porucha týchto žliaz sa na testoch hormonálnych hladín z krvi nemusela ukázať? Pýtam sa preto,lebo keď o to svoju lekárku požiadam, aby som jej to vedela vysvetliť, prečo chcem ísť na toto vyšetrenie, je totiž dosť alergická na to, ak si sám niečo pacient ordinuje.

  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
  Lenka

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  závisí aké hormóny Vám vyšetrovala a v akej fáze cyklu. Okrem pohlavných hormónov sú doležité aj hormony nadobličky, štítnej žľazy a hypofýzy, aby sa celkovo zhodnotil Váš endokrinný stav.
  Skúste sa s pani doktorkou o tom porozprávať.