• dalsie dieta

    dobry den,
    mame 7 a pol mesacneho syna, ktoreho este stale kojim (asi 5 krat za den a noc). Menzes som este zatial od porodu nedostala (rodila som cisarskym, lebo maly bol zle otoceny). Viem, ze laktacia ubrzduje ovulaciu, no chcela by som sa spytat, ci nie je aj moznost ovulaciu nejako podporit. S manzelom by sme chceli uz aj dalsie babatko. A este sa chcem spytat, ci lubrikacne gely maju nejaky vplyv na moznost otehotniet, resp. ci maju vobec nejaky vplyv na zdravie. Dakujem za odpovede.

    Dobrý deň,
    mne sa snáď sníva.
    1. žena po cisárskom reze nesmie rok po operácii otehotnieť, inak hrozí zvýšené riziko prasknutia jazvy na maternici
    2. kojenie je antikoncepcie, ale nedokonalá, mala by ste sa chrániť aj inak
    3. vyvolávať ovuláciu v čase kedy ju potláčate kojením je nezmysel