• ZLEPSENIE2

    Dobry den ja by som sa ras spytal ešte na jednu otazku ,,je som vam už pisal pod názvom,,ZLEPSENIE,,a za odpoved dakujem ,,,len by som chcel vedieť ak moja manželka ma pco a važi 60kg a vyška 153, vy ste radili aby manželka schudla ???? tak sa o to snaži a celkom sa jej dari ale moja otázka je ak schudne na tych 50-53kg potom bude potrebna dalšia liečba alebo už nie ????podari sa aj tak,,viete manželka bola minule u svojho gynekologa pretože nedostala menštruaciu a chcela aby jej pichol injekciu a podal jej tabletky glostybekyt preto lebo minule jej narastol vajíčko na 21mm a vraj mala ovulaciu,,preto chcela znovu skusiť lenže doktor jej povedal že jej nebude pichať a ešte ma čakať či nahodou neostala tehotna a ani o tom sama nevie,,,lenže je s toho zmetena ked ma PCO a nema ovulaciu ako može bez tabletkoch ostať tehotna nemôže tomu rozumieť!!!!!(keby ste nenašli minulu otázku po mojej stranke je celkom ok) dakujem a pekný den

    Dobrý deň,
    tuk ženy produkuje niektoré hormóny (DHEAS a estrón) a keď má manželka geneticky "nábeh" na PCO tak tieto hormóny škodia, preto sa radí v každom prípade ideálna hmotnosť. Lieky sa však možu podať aj tak, pravdepodobnosť ovulácie a otehotnenia sa tým zvýši. Niekedy sa podávajú aj lieky na cukrovku, lebo u PCO bývajú vyššie hladiny hormónu inzulín, ktorý tiež može brániť ovulácii.