Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • 3 pôrody cisárskym rezom

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  mám 35rokov, za sebou 3tehotenstvá ukončené cisárskym rezom. Tretie tehotenstvo bolo IVF. Túžime s manželom ešte po jednom dieťaťku, chcela som sa opýtať,že či je možné opäť absolvovať IVF, zdravotne sa cítim výborne, s hojením jazvy po sekcii som nemala žiadne problémy. Robí sa nejaké vyšetrenie, na elasticitu jazvy??? Je mnoho názorov ohľadom viacpočetných cisárskych rezov....kebyže som mohla ostať tehotná spontánne, lekár už rieši moje tehotenstvo...Ďakujem za Vašu odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  vobec netuším, či je medicínsky možné robiť IVF po 3 cisárskych rezoch, pretože málo kto podstupuje IVF kvoli 4. dieťaťu.
  Určite sú zvýšené riziká uhniezdenia plodu v jazve, a prasknutia jazvy s katastrofickým následkom ale nikto Vám individuálne riziko nespočíta, lebo takýchto prípadov je veľmi málo.
  Ja osobne by som pred tým varoval, ale hlavne kvoli nedostatku skúseností.