Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,077 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Zlý vaječník?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je možné, aby môj pravý vaječník produkoval ,zlé" vajíčka, nakoľko som mala tento rok v máji missed abortus v 8týž. a v auguste mikropotrat, lebo v minulosti sa mi tvorili na pravom vaječníku vodné cysty a v súčastnosti mám v ňom často bolesti. Môj Dr. povedal na základe USG, že je v poriadku, len keď som mala mikropotrat, mala som vo vaječníku zväčšený bolestivý folikul. Hovorí, že bolesti môže spôsobovať ovulácia, len ja ich mávam každý mesiac v rôznom čase a sú tlakového, ťahavého charakteru. O ľavom vaječníku ani neviem, že mám :o). Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  potraty sú otázkou náhody, až 20% poznaných tehotností sa potratí a až 60% všetkých aj nepoznaných tehotností sa potratí, nezávisle od toho, či máte ovuláciu vpravo alebo vľavo, vaječníky majú spoločný genetický základ.