• problem otehotniet - pomoze pribrat?

    Dobry den, s manzelom sa snazime cez 2 roky o babo. Muzov spermiogram dobry. Som tyzden po laparoskopii, ktoru mi robili pri podozreni na nepriechodny vajcovod a vysledky mam vsetky dobre.
    Ale doktorka co ma operovala mi vravi, ze podla nej je pricinou nasich neuspechov moja vaha. (preco mi to nik uz skor nepovedal?) Ze kym nepriberiem 5-10 kil, tak neotehotniem.. Mam 31 rokov, 173cm a 54 kil (poslednych 15 rokov). Men. cyklus nepravidelny 32-44 dni.
    Po tabl. "Serophene" (sledovanie/casovanie ovulacie gynekolog.) sa mi na par mesiacov upravil na 27-28 dni, ale minuly bol uz zas 32 a teraz po laparo. cakam co bude..
    Som aktivna-sportovy typ. V minulosti som sa skor zo srandy pokusala pribrat, ale neuspesne. Pribrala som 1,5 (s pangaminom) a do mesiaca to bolo prec. Jem co chcem a kedy chcem. Nejem malo a vaha stale rovnaka.
    ..dala som si teda nove predsavzatie do vianoc +5 kil, hm..ale jedine co sa mi za tyzden podarilo, bolo schudnut pol kila - bola som totiz cely tyzden chora :( ..tak parada, mam co robit..
    Mam chude kamaratky co uz maju davno deti. Moze byt moja vaha predsalen nas problem? :-( ak ano, nemate nejake tipy co by mi mohlo pomoct pribrat?? dakujem!

    Dobrý deň,
    určite je ptorebné dokladné endokrinologické vyšetrenie, príčina Vašej "chudosti" može by´t hormonálna a táto može sposobovať aj neplodnosť.