• neistota

    Dobrý deň, pán doktor,
    mám 29 rokov a s manželom sme sa rozhodli pre dieťatko. Pred mesiacom som vysadila Regulon /brala som ho tri roky/, potom som bola za svojim gynekológom. Od začiatku menštruovania bola menštruácia nepravidelná /okrem užívnia HAK/, preto som sa teraz rozhodla ísť za lekárom vopred. Ten mi robil opakovane hormonálny profil - najprv kompletný, potom len na progesterón na 15.deň cyklu a jeho hodnota bola vraj velmi nizka - 0,2, čo by malo znamenat, že nenastala ovulácia. Urobil mi ešte jeden odber na 24.deň, výsledky ešte nemám. Teraz mám obavy, či mám šancu otehotnieť. P.dr. mi orientačne spomínal nejakú hormonálnu liečbu.. Viem, že mesiac je ultra krátka doba na otehotnenie, že normálne je aj rok snahy, len mám obavy. A psychická tenzia mi k vyrovnaným hormónom asi veľmi nepridá. Ako je to podľa vás s mojou schopnosťou..možnosťou otehotnieť pri tomto probléme s progesterónom a ovuláciou? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Dobrý deň,
    občas má neouvalčné cykly každá žena, a nie je potreba to riešiť. NOrmálne žite a otehotniete, akonáhle sa necháte liečiť, tak to skončí umelým oplodnením. Jeidne nad čím by som uvažoval je endokrinologické vyšetrenie, ak máte nepravideľný cyklus.